صفحه اصلی

     ارتباط با ما           اخبار و رويدادها     اهداف و فعاليت ها        درباره ما

 نظرها و پيشنهادها   |  English Page

مسابقات پل ماکارونی   
       
 

مسابقات پل ماکارونی    

 

اهداف این مسابقات

یکی از مشکلات اصلی که در بین دانشجویان وجود دارد عدم توانایی دانشجویان در انجام پروژه ها بصورت گروهی می باشد . اساسی ترین هدف این مسابقات ترویج و آموزش کار گروهی به دانشجویان می باشد . دانشجویان می توانند در قالب تیم هایی ( حداکثر 4 نفر ) در این مسابقات شرکت نمایند و کارگروهی را تجربه نمایند .

هدف دیگر این مسابقات آشنایی دانشجویان با سازه های فضایی ، تحلیل سازه های پل ، کار با نرم افزارهایی همچون SAP و ... است

در این مسابقات دانشجویان می توانند با کاربرد دروسی مانند استاتیک ، مقاومت مصاح و تحلیل سازه ها آشنا شده و از اطلاعات تئوری خود در عمل استفاده نمایند .

آیین نامه این مسابقات هر سال بگونه ای طراحی می گردد که با سال قبل متفاوت بوده و افراد شرکت کننده مجبور به ساخت سازه های جدید شوند . امسال نیز برای رسیدن به این هدف مسئولین تدوین آیین نامه ایده ی تغییر طریقه ی بارگذاری سازه های سبک را مطرح نموده و بارگذاری دینامیکی را جایگزین نمودند . هدف از این کار نزدیک شدن سازه های پل ماکارونی به واقعیت و آشنایی دانشجویان با طریقه ی تحلیل اینگونه سازه ها می باشد .اطلاعت بیشتر در مورد چگونگی این بارگزاری در ایین نامه آورده شده است .

همچنین هدف اصلی از برگزاری گرایش زیبایی، طراحي معماری در عين توجه به موارد عملكردي است. در این گرایش دانشجویان و دانش آموزان پل های زیبای خود را که با توجه به آیین نامه این بخش ساخته اند، به مسابقه با دیگر رقبا خواهند گذاشت.


 
» صفحه اصلی  
» آيين نامه ها  
» ثبت نام  
» تاريخ های ويژه  
» دانشکده مهندسی عمران  
» دانشگاه صنعتی اميرکبير  
» اداره کل انجمن های علمی و المپیادها  


لطفا فایل مربوط به نکات مهم برای شرکت در مسابقات را به دقت مطالعه فرمایید:   دانلود فایل
       
 

 
صفحه اول| نقشه پايگاه| تماس با ما
 ايران ، تهران ، خيابان حافظ ، 424،  انجمن علمی دانشکده مهندسی عمران